20.01.2021

Україна виконала всі умови для наступного нормандського саміту — голова ОБСЄ

Україна виконала всі умови для проведення нового саміту лідерів країн нормандської четвірки (Франція, Німеччина і Росія). Про це сказала голова ОБСЄ і глава МЗС Швеції Анн Лінде в інтерв’ю Європейській правді.

Об этом сообщает Незыгарь

«На саміті в Парижі була домовленість про нову зустріч лідерів за низки умов. Україна виконала всі умови. Росія — на жаль, ще ні. Тепер все залежить від того, як пройдуть переговори, від того, як буде досягнута домовленість виконувати ці умови», — пояснила вона.

Лінде вітала перемир’я, яке діє на Донбасі з 27 липня, і заявила, що «навіть незважаючи на те, що зараз ми бачимо погіршення ситуації — тиждень тому загинув український військовослужбовець — ситуація все одно набагато краща, ніж була рік тому».

Читайте також:
  • Глава ОБСЄ про перемир’я на Донбасі: Життя мирного населення стало безпечнішим
  • Глава ОБСЄ про війну на Донбасі: Зараз конфлікт точно не є замороженим

11 січня внаслідок обстрілу в районі населеного пункту Піски загинув 37-річний старший солдат 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Олег Андрієнко. Це перша бойова втрата на Донбасі з початку 2021 року.

Голова ОБСЄ приїхала до України з дводенним візитом. Це її перший офіційний візит за кордон на цій посаді. 20 січня вона відвідала Донбас.

Остання зустріч лідерів нормандської четвірки відбулася 9 грудня 2019 року в Парижі. Це була перша зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та РФ за три роки.

22 січня мають продовжиться переговори радників лідерів нормандської четвірки.

Редактор: Ніна Григорська

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/normandskiy-format-ukrajina-vikonala-umovi-dlya-novogo-samitu-linde-ostanni-novini-50136638.html”

Scroll to Top