У двадцятих числах липня ситуація зі світлом може покращитися, - Шмигаль

Читать на русском

У двадцятих числах липня ситуація зі світлом може покращитися, — Шмигаль
У двадцятих числах липня ситуація зі світлом може покращитися, — Шмигаль

Ситуація в енергетичній системі України залишається надзвичайно складною. Через наслідки тотальних ворожих обстрілів та спеку погодинні відключення тривають і надалі.

Про це зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, – повідомляє Урядовий портал.

Водночас, за його словами, у двадцятих числах липня очікується покращення ситуації.

«Завершаться ремонтні роботи на деяких обʼєктах генерації, що збільшить потужність в енергосистемі. Таким чином, відключення будуть не такими тривалими», – відзначив прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль зауважив, що ключовим напрямком роботи Уряду є розбудова децентралізованої генерації.

Зокрема, уряд розробив і вже частково запустив комплекс заходів, що стимулюватиме громадян та бізнес до енергетичної стійкості.

Перша програма – кредити для громадян під 0% до 480 тис. грн на 10 років для встановлення сонячних, вітрових установок та систем накопичення електроенергії.

Друга програма – пільгові кредити для малого й середнього бізнесу. До 150 млн грн на строк до 10 років під 5-7-9% річних для встановлення газової електрогенерації.

«На територіях, що межують із зоною бойових дій, процентна ставка знижується до 1-5% на перші два роки, а кредити на інвестиційні цілі з наступного року можна буде взяти під 5% річних», – додав глава уряду.

Третя програма – кредити для ОСББ та ЖБК на суму до 5 млн₴ За рахунок цих коштів співвласники житла встановлять сонячні станції і теплові насоси. Потім держава в межах програми «ГрінДІМ» компенсує їм 70% витрат на проєкт.

Четверта програма – кредити для великого бізнесу на 5-7 років під 14-16% річних під заставу обладнання.

«Спільно з НБУ ми провели роботу з банківським сектором, який готовий забезпечити таке кредитування», – зауважив Денис Шмигаль.

За словами прем’єр-міністра, до Верховної Ради подані законопроєкти про скасування мита і ПДВ на ввезення енергетичного обладнання: «Очікуємо, що не пізніше 25 липня усі ці механізми запрацюють на повну силу».