04.09.2017

Безкоштовні автобуси від Сольвара

Відразу впадає в око, що до святого місця  віряни вирушають на автобусі з промовистою назвою «Богдан».  Чи є в цьому якийсь Божий промисел, чи це лише певний  збіг обставин, але цей нюанс додає мандрівці ще більш святобливої аури. Тамара Іванівна їде до святої обителі, щоб подати часточку за здоров’я  сина та онука, які в числі перших фастівчан відправилися на схід, щоб боронити українські терени від загарбників.  Обоє повернулися додому цілими та неушкодженими, а жінка до цих пір дякує Богу, що зберіг їм життя.  

«Одного дня прийшов до мене онучок та й каже: «Бабусю, благослови мене, я йду на війну!» У мене ледь мову не одібрало: «На яку війну, ріднесенький?» А він мене як обухом по голові: «Війна розпочалася.  Мушу взяти до рук зброю і захищати свою землю».  Так і зробив, як задумав. Але Бог змилостивився і обоє моїх хлопців повернулися додому живими та  здоровими. Коли онук  вернувся з війська, то, як тільки переступив поріг,  міцно мене пригорнув, поцілував і дуже довго  дякував за мої молитви».

Поки пишемо інтерв’ю з Тамарою Іванівною  до салону  поважно заходять не лише літні люди, але й мами і навіть татусі з малечею. А щойно  автобус рушає з місця, як сувора інокиня, що возсідає на передньому сидінні,  поринає у читання Святого Письма.  Дехто з вірян також наслідує її приклад. По дорозі оминаємо кілька сіл. На в’їзді до кожного бовваніють фігури, оповиті яскравими стрічками. Завбачивши їх, богомільці осіняють себе хресними знаменнями. Маленька Ангеліна тимчасом тулиться до маминого плеча і зацікавлено роззирається довкруж. Поїздка до Томашівки для неї, як і для її старшої сестрички Софії, завжди в радість.  Ось тільки донедавна їм доводилося долати шлях в обидва кінці  здебільшого на перекладних.  Мама Наталя зізнається, що така подорож дуже виснажувала.

«Раніше доводилося пхатися з малими до вокзалу, а тепер  вийшла собі на зупинку, яка майже поруч з нашим будинком, зайшла до автобуса і тебе відвезли аж до самісінького монастиря».

Scroll to Top