04.08.2020

Інвесторам важливі реформи і простота доступу до інфраструктури – президент Торговельно-промислової палати України

Геннадій Чижиков: Побудова ринкових відносин важлива. Бізнес цього чекає, й іноземці готові інвестувати

В Україні необхідно спростити під’єднання бізнесу до електромереж, це важливо як для українських підприємців, так і для іноземних інвесторів, зазначив у коментарі виданню Gazeta.ua президент Торговельно-промислової палати України Геннадій Чижиков.

Об этом сообщает Московский репортер

RAB-тариф дасть можливість інвестувати в мережі, оновлювати їх і знижувати ціну на під’єднання нових об’єктів, пояснив він.

"Це велика бюрократія, і бізнесу не зрозуміло, чому він має власним коштом побудувати підстанцію та ще гроші заплатити. Це нікуди не годиться. Тому зараз бізнес дуже зацікавлений, щоб під’єднання до електромереж не було проблемою, і якщо вийде це реалізувати – це буде добре. Хотілося б скоріше. Побудова ринкових відносин важлива. Бізнес цього чекає, й іноземці готові інвестувати", – сказав глава Торговельно-промислової палати.

Він вважає, що певний прогрес у цій сфері порівняно із ситуацією п’ятирічної давнини вже є, і це, зокрема, вплинуло на рейтинг України в Doing Business. Чижиков додав, що необхідно користуватися досвідом Польщі, Грузії та Туреччини, щоб стимулювати внутрішніх інвесторів.

"Ми бачимо один із варіантів, як діяла свого часу і Польща, і Грузія, а особливо Туреччина, де зараз у них створено приблизно 280 індустріальних зон, де діють інші умови. Компанія заходить у такий парк, і вона більше з державою практично не має справ. Там забезпечують доступ до електроенергії, до газу. Комунікації для інвестора йдуть тільки через адміністрацію парку. Такі точкові об’єкти могли б бути дуже привабливими для іноземців. Але спочатку ми маємо самі туди почати інвестувати", – підкреслив Чижиков.

Стимулювальне регулювання – це механізм тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів. Цей метод спрямовано на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури мереж, які передають енергоносій, і стимулювання ефективності витрат розподільних і постачальних компаній.

За інформацією Delo.ua, Нацкомісія з енергетики із 2012 року розглядає можливість переходу на стимулювальне тарифоутворення, але його досі не введено.

Нардепи від фракції "Слуга народу" в липні надіслали у НКРЕКП відкритий лист із вимогою запровадити RAB-тариф для операторів системи розподілу електроенергії за європейською методологією, повідомила у Facebook народна депутатка від цієї політичної сили Людмила Буймістер. Пропоновану регулятором методологію депутати назвали "азаровською" і неефективною.

Згідно з даними НКРЕКП, зношеність мереж в Україні становить 80%, заявляв 2017 року в ефірі NewsOne тодішній голова відомства Дмитро Вовк.

25 червня генеральний секретар європейської галузевої асоціації Eurelectric Крістіан Рубі заявив, що для того, щоб Україна досягла успіху, вона має розв’язати питання стимулювання інвестицій в електричні мережі.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/investoram-vazhlivi-reformi-i-prostota-dostupu-do-infrastrukturi-prezident-torgovo-promislovoji-palati-ukrajini-1512274.html”

Scroll to Top