18.08.2019

ООН: жертвами торгівлі людьми стають найбільш беззахисні


За даними Управління Організації Об’єднаних Націй з наркотиків і злочинності, жінки і дівчатка складають близько 72 відсотків жертв торгівлі людьми, а в більшості випадків мова йде про сексуальну експлуатацію.

Однак у тенета торговців людьми потрапляють і діти, і чоловіки. Про це нагадує Генсек ООН у своєму посланні з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми.

«Торговці людьми і терористичні групи експлуатують найбільш беззахисних: тих, хто живе в умовах убогості, хто опинився в ситуації війни або піддається дискримінації», — зазначив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутеріш. За його словами, збройні конфлікти, вимушене переселення, зміна клімату, стихійні лиха і злидні роблять людей більш беззахисними перед злочинцями. У групі підвищеного ризику — мігранти та біженці. «Тисячі людей загинули на морі, в пустелях і місцях утримання під вартою, потрапивши в руки торговців людьми …», — йдеться в посланні.

Глава ООН вважає, що одна з проблем — це байдужість суспільства, яке дозволяє зловмисникам експлуатувати людей. «Завдяки багатостороннім зусиллям був досягнутий певний прогрес, у тому числі в рамках Палермської конвенції і доповнюючого її Протоколу про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками й дітьми, і покарання за неї», — нагадує Генсек. За його словами, в більшості держав прийняті необхідні закони, а в деяких з них у справах про торгівлю людьми недавно були винесені перші звинувачувальні вироки.

Однак, як нагадує глава ООН, багато що ще належить зробити для викриття транснаціональних мереж торгівлі людьми та притягнення винних до відповідальності. В першу чергу, вважає Гутерріш, необхідно виявляти жертв торгівлі людьми і забезпечувати їм необхідний захист.

Як говориться в заяві глави Управління ООН з наркотиків і злочинності Юрія Федотова, в період з 2003 по 2016 роки було виявлено 225 тисяч жертв торгівлі людьми, однак ще багато хто з постраждалих залишаються в руках злочинців і гостро потребують допомоги. Він нагадав про те, що Управління допомагає державам боротися з трафіком і розпоряджається коштами Фонду ООН по підтримці жертв таких злочинів. Приєднавшись до кампанії «Блакитне серце», уряду, приватні компанії та пересічні громадяни можуть також надати допомогу постраждалим від рук контрабандистів, пише ukrainepravo.com.


Джерело статті: “http://newformat.info/news/oon-zhertvami-torgivli-ljudmi-stajut-najbilsh-bezzahisni/”

Scroll to Top