26.10.2017

ГРИЗУНИ В ПОГРЕБІ

Прогнати їх зі сховища для врожаю можна народ­ними методами. Об этом сообщает vestiregion.in.ua со ссылкой на СМИ.

♦ Гризуни не люблять різ­ких запахів рослин, зокрема багна болотного, листя якого містить чимало ефірної олії. Його розкладають у примі­щенні та набивають ним но­ри. Ця рослина, до речі, від­лякує також мух і комарів, а якщо перекласти її листям одяг, то й міль.

♦ Бузину спеціально виса­джують у дворі проти гризу­нів. Не подобається їм також запах пижма, пучечки якого розкладають у погребі. По­рошком пижма, до речі, гос­подині притрушують м’ясо, щоб віднадити мух. Схови­ща по периметру обклада­ють також полином. Раніше висушеним полином пере­кладали снопи хліба, щоб захистити від мишей. Та й зараз обв’язують на зиму стовбури дерев.

♦ Дуже дієвий за­сіб — свіжий та висушений чорнокорінь. Його навіть на­зивають щурогоном. Дієво працює запах м’яти, гілочки якої розкладають на полицях та біля нір. Олією м’яти мож­на обробити стіни та підло­гу. Біля нір та по периметру погреба розкласти сухі квіти ромашки.

♦ Вважають, що гризуни не люблять запах риб’ячого жиру, мускатного горіха, олії гвоздики, камфори. Ганчір­ки, просочені ефірною олією цих рослин або риб’ячим жи­ром, кладуть по периметру погреба або в нори. Погріб можна обробити гасом, за­паху якого дуже не люблять гризуни.

♦ Перевірений засіб — по­піл (відро на 5—10 кв. м). Лу­ги, що він містить, подраз­нюють шкіру гризунів.

♦ Можна змішати будівель­ний гіпс навпіл із пшеничним борошном. А щоб приманка була спокусливішою, дода­ти трохи олії. Її насипають у блюдце й ставлять поряд єм­кість із водою. Коли гризун скуштує таке пригощання, а потім поп’є води, суміш за­стигне в його шлунку. Мож­на приготувати суміш нега­шеного вапна з цукром (1:1) або шпаклівки з манкою. А ще миші та пацюки дуже не люблять запаху паленої на­туральної шерсті.

♦ Популярні нині уль­тразвукові відлякувачі для гризунів. Вони продукують звуки, які людське вухо не сприймає.

 

Джерело: газета «Порадниця»

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Scroll to Top