26.10.2017

Фермери нарікають на малий заробіток на малині

Цього сезону ма­лина подешевшала, а витрати на виро­щування зросли. Об этом сообщает ura-inform.in.ua со ссылкой на СМИ.

Торік у приватних господарствах Во­лині ягоди вирощу­вали і здавали по 1,1 євро/кг, за збір працівникам плати­ли від 3 грн/кг.

«Цього літа ціна за кіло малини не перевищувала 25 гривень. Якщо зда­вати ягоду на місці, то вартість відразу падає на 5-7 гри­вень. Виходить 18-20 гривень за кіло. Це при тому, що працівнику, який її збирає, треба заплатити 7 гривень за кілограм. Восени ціна на малину знизилася до 10-12 гри­вень. Як на цьому можна щось заробити?» — каже Ми­хайло Середа із села Рудка-Козинська Рожищенського району на Волині. Три роки тому він засадив малиною 40 соток.

«До того моменту, поки фермери, одноосібники не об’єднаються в обслуговуючі кооперативи, асоціації тощо, ціна на будь-яку сільгосппродукцію передбачуваною не буде, — вважає заступник начальника департаменту аг­ропромислового розвитку Волинської ОДА Людмила Петриканин. — Якби дрібні господарі об’єдналися, купили морозильні камери, мали би більші обсяги і, відповідно, більшу ціну».

Другий сорт малини іде у Польщу на переробку, а пер­ший — у Німеччину, Францію на полиці супермаркетів. Узимку лоток малини вагою 400 грамів вартує 2,5 євро.

Понад три роки тому відбувся поштовх до стрімкого розвитку малинового бізнесу в Україні. Аграрії отриму­вали до 45 грн/кг при реалізації малини на заморозку. Це покривало інвестиції уже в перший рік. Вирощування малини на 10 сотих гектара може прино­сити понад ₴20’000 чистого прибутку на рік. Перспек­тивна у вирощуванні малини Львівська область.

 

Джерело статті: газета «Сільське життя в Україні»

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Scroll to Top