24.10.2017

ХЛОРОФІТУМ — ЦЕ НАЙКРАЩА КІМНАТНА РОСЛИНА ЗА БАГАТЬМА ПОКАЗНИКАМИ

Такі кімнатні квіти, звісно, також потребують догляду, як і всі інші. Однак він міні­мальний і полягає хіба що у періодичних поливах. Про такі вазони кажуть: для ледачих. Очолити цей рейтинг може, певно, хлорофітум. У деяких довідниках про нього так і пи­шуть: стійкий в інтер’єрі вид. Об этом сообщает rogatyn.in.ua со ссылкой на СМИ.

Невибагливий до вологості, складу ґрунту, не боїться південних вікон. Вирощують його як ампельну рос­лину, що очищує повітря. Родзин­ка хлорофітуму — дочірні кущики, що звисають на довгих пагонах.

Сансев’єрія (тещин язик) добре росте і на південних вікнах, і в за­тінку, не боїться сухого повітря та протягів, часто прикрашає фойє та холи, та й загалом цінна рослина для аранжувань.

Алое, крім того, що невибагливий, ще й має лікувальні властивості. Не потребує частих поливів. При­вабливий в об’ємних композиціях.

Красула (товстянка, грошове де­рево). Також не потребує частих поливів, запасаючи воду в листі, легко розмножується (може укорінитися навіть із листочка). Різ­новидів чимало, деякі, як-от пор­тулакова, про яку «Порадниця» писала, дуже декоративні.

Пеларґонія любить сонечко і часті поливи, легко витримує сухе по­вітря. Звичайні кущі цвітуть дуже рясно й довго, а сортові (перекона­лась на власному досвіді) можуть зрідка і не дуже рясно. Хай там як, рослина дуже красива, очищує по­вітря, насичує його корисними ре­човинами та відлякує комах.

Гойя (восковик) любить теплі місця без протягів, її виткі паго­ни краще пустити по опорах. Не потребує частих поливів, добре почувається на вікнах південної експозиції. Легко розмножується стебловими живцями.

Кактуси ростимуть, навіть якщо про них на певний час забудете. Та все ж краще цього не робити. Головне — нечастий полив та лег­кий ґрунт.

Молочай — ще один чемпіон із виживання. Його можна не пере­саджувати кілька років поспіль. Легко розмножується, не потребує частих поливів, не боїться протя­гів. Молочний сік отруйний.

Традесканція — чудова ампель­на рослина, яка виживає навіть за браку освітлення та бідного ґрун­ту, але любить часті поливи. Строкатолисті форми краще тримати на сонечку. Легко вкорінюється і швидко росте, потребує частого оновлення.

Невибагливих у догляді рослин чимало, й усі вони хочуть потра­пити до десятки найкращих. І щоб нікого не образити, ми вирішили розділи­ти останню сходинку між кількома вазонами. Отже, розмістимо тут фікус, філодендрон (оригінальна ампельна рослина з серцеподіб­ними листочками), кімнатний клен (абутилон), каланхое (хоча його було б справедливо розмістити поруч із алое), плющ, спатифілум (жіноче щастя), гібіскус (китайська троянда), бальзамін (головне — рясно його поливати), шлюмберґера (декабрист) та, хоч як це див­но, орхідея фаленопсис. Бажаєте розширити список? Тоді напишіть нам про свого невибагливого зе­леного улюбленця.

 

Джерело статті: газета «Порадниця»

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Scroll to Top