24.10.2017

НЕПЕВНІ ЗАСОБИ

Виховую сина, хворого на ДЦП. В одній телепере­дачі повідомляли про застосування для лі­кування такої речовини, як ботулотоксин. Розкажіть, будь ласка, про цей засіб. Об этом сообщает regionews.in.ua со ссылкой на СМИ.

Лариса, селище міського типу Калинівка Вінницької області.

 

Цей лист редакція отримала без зазна­чення повної адреси, за якою можна було відпо­вісти на запитання читачки особисто. Та зважаючи на те, з якими труднощами во­чевидь їй довелося зіткну­тися в цьому населеному пункті з огляду на вибухи боєприпасів у військовому арсеналі неподалік, відпо­відаємо на сторінках га­зети, щоб убезпечити пані Ларису й інших читачів від додаткових клопотів.

Річ у тім, що застосуван­ня ботулотоксину А, тобто препарату «Диспорт» (ботокс) для запобігання ди­намічній деформації стопи, спричиненій еластичністю у дітей із ДЦП (дитячий цере­бральний параліч), і взагалі як міорелаксант, медични­ми протоколами в Україні не передбачено. Хоча дех­то з батьків на свій страх і ризик проводять курс ботулінотерапії в приватно­му порядку. Як зазначає лікар-педіатр Євген Комаровський на своєму сайті, «ботулотоксин А діє на рів­ні нервово-м’язової пере­дачі, блокуючи вивільнен­ня одного з нейрохімічних медіаторів — ацетилхоліну, перешкоджаючи переходо­ві електричного імпульсу з нервового закінчення на м’яз. Це веде до ослаблення патологічного гіпертонусу і зменшення напруги м’яза». З інших інформаційних джерел стає відомо, що проведення ботулінотерапії має багато застережень і протипока­зань. Головне — правильно визначити дозу, враховуючи вагу і загальний стан дити­ни, а також медично точно проводити ін’єкції для за­побігання побічним діям.

З відгуків батьків випли­ває, що користь від засто­сування препарату триває близько 6—8 тижнів, а курс лікування треба повторюва­ти раз на півроку. Лікарі ж, які проводять цю терапію, запевняють, що помітні по­ліпшення після 2—3 курсів. Один флакон препарату ко­штує близько 100 дол. США. У соцмережі є і такий від­гук: «Ботокс (Диспорт) — це очищений токсин ботулізму (смертельно небезпечної інфекції), при введенні йо­го в м’яз руйнується нерв, по якому в м’яз надходять «неправильні» імпульси з ушкодженої ділянки голов­ного мозку. І м’яз на якийсь час розслаблюється. Потім нерв поволі відновлюється, і тонус підвищується до вихід­ного рівня. З кожним разом здобутки від введення ботоксу зменшуються. Таке лікування — самообман: здається, що дитині стало краще, на­справді лікувальної дії для постраждалої ділянки головного мозку немає, не­має і стійкого поліпшення». Пере­глядаючи новини щодо лі­кування ДЦП, раз по раз на­трапляєш і на рекламу інших буцімто чудодійних засобів, як-от: спеціальні устілки для взуття, білизна з ефектом нанотехнологій тощо. Ця інформація так і проситься до нашої рубрики «Медичні міфи». А читачів, які мають у родині близьких, хворих на ДЦП, застерігаємо від методів і засобів лікуван­ня, не визнаних офіційними медичними стандартами.

 

Джерело статті: газета «Порадниця»

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Scroll to Top