20.10.2017

ПРАЦЮЙТЕ ДО СМЕРТІ

«Пенсійна реформа людоцентричного уряду» продавлена. Верховна Рада 228 голосами узаконила документ, який прирікає українців працювати до самого скону. Гройсман, перебуваючи в Раді, не приховував радості. Бо під приводом зростання пенсій йому вдалося проштовхнути приховане підвищення пенсійного віку та скорочення виплат у майбутньому приблизно на 30%. Об этом сообщает tp0562.in.ua со ссылкой на СМИ.

Законом передбачено, що пенсійний стаж, по­трібний для виходу на заслужений відпочинок, суттєво зміниться. Тим, хто планує вийти на пен­сію у 2018-му, замість 15 років знадобиться вже 25. Якщо стаж людини менший за 25, але більший за 15 років, їй можна буде вийти на пенсію тільки в 63. Якщо ж стаж зовсім мізерний, доведеться працювати до 65 років. До 2028 року страховий стаж має ще збільшитися — до 35 років.

Депутатам вдалося додати в урядовий доку­мент свої ініціативи щодо стажу для студентів денної форми навчання, підприємців та жінок, які перебували в декреті. Але зарахують його далеко не всім через задекларовані дивні часо­ві рамки.

Так, до страхового стажу відне­суть відпустку в зв’язку з вагітніс­тю у період від 1 січня 2004 року до 30 червня 2013 року включно. Тоб­то якщо жінка народила дитину в 2012-му й перебувала в декреті три роки, їй зарахують лише рік.

Навчання у вузах за денною фор­мою на умовах державного замов­лення, а також навчання в аспіранту­рі й докторантурі зараховуватимуть до стажу, якщо ви опановували на­уку від 1 січня 2004 року до 31 груд­ня 2017 року включно. А тим, хто за­кінчив виш раніше чи пізніше, нічого не світить.

Також у фінальному тексті за­кону сказано, що у ваш страховий стаж запишуть ведення підприєм­ницької діяльності за спрощеною системою оподаткування від 1 січня 1998 року до 30 червня 2000 року. Для цього підприємцям потрібно надати пенсійним органам довідку про реєстрацію. Крім того, до стажу додають підприємницьку діяльність за спрощеним оподаткуванням від 1 липня 2000 року до 31 грудня 2017 року включно — за умови сплати підприємцем страхових вне­сків. Військову службу до 31 грудня 2017 року теж вам зарахують.

Закон передбачає, що два роки ста­жу можна докупити. За словами міні­стра соціальної політики Андрія Реви, компенсація за кожен рік має коефі­цієнт 2. Тобто якщо зараз сума ЄСВ становить ₴704, то доплатити дове­деться 1 тис. 408 гривень за кожен місяць. А це ₴16’896 за рік. Навряд чи в ба­гатьох українців передпенсійного віку знайдеться стільки зайвих грошей. Тому люди волітимуть працювати.

В нормі про підвищення страхово­го стажу є домішка з дуже неприєм­ним присмаком. По-перше, в Україні роботодавці не поспішають легаль­но працевлаштовувати робітни­ків. Наразі в «тіні» працюють понад 8 млн громадян. Відповідно якщо в людини немає офіційної роботи, про жоден стаж не йдеться.

Інша проблема — можливість працевлаштуватися після 40 років. Вірні­ше сказати, неможливість. І хоч ого­лошення від підприємств про наявну вакансію не містять вікових обме­жень, потенційний роботодавець або телефоном, або під час особистої зустрічі скаже, що ви не підходите. На жаль, уряд нічого не зробив, щоб покласти край тіньовій зайнятості та стимулювати роботодавців наймати людей старшого віку. Тому тим, кому нині пенсія вже замаячила на гори­зонті, не варто розраховувати на без­бідне життя у майбутньому.

Але головне питання: чи багатьом українцям вдасться до цього дожити? Адже хоч влада щоразу киває на Єв­ропу, де люди працюють до 65 років, вона воліє замовчувати, що західні пенсіонери в середньому живуть до 82-83 років. Українці такою триваліс­тю життя похвалитися не можуть...

Аріна МАРТОВА

 

Джерело статті: газета «Вечерние вести»

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Scroll to Top